Aktualności

Kondolencje . 8 lipiec 2020

Czekamy na pacjentów pulmonologicznych 6 lipiec 2020

13. pacjentów pulmonologicznych jest już przyjętych w Wojewódzkim Specjalistycznym ZZOZ Szpitalu w Wolicy, który od 1 lipca tego roku zajmuje się na nowo swoją działalnością statutową, czyli m.in. leczeniem chorób płuc i gruźlicy oraz leczeniem nowotworów. Placówka od lat jest bardzo dobrze oceniona w zakresie leczenia i diagnostyki chorób pulmonologicznych. Teraz czeka na nowych pacjentów pulmonologicznych.

Szpitale jednoimienne wystosowały pismo do ministra zdrowia 5 lipiec 2020

30 czerwca w Łodzi odbyło się spotkanie dyrektorów szpitali jednoimiennych z zastępcą prezesa NFZ Bernardem Waśko, na którym wypracowano szereg postulatów dotyczących problemów z jakimi spotkały się szpitale w trakcie swojej działalności jednoprofilowej.

W spotkaniu uczestniczyła również delegacja szpitala w Wolicy wraz z dyrektorem Sławomirem Wysockim na czele.

Jesteśmy silniejsi w czasie epidemii 23 czerwiec 2020

Od 23 kwietnia szpital w Wolicy przyjmuje pacjentów z koronawirusem. Na koniec czerwca ta działalność -zgodnie z decyzją wojewody- ma zostać wygaszona, a szpitala wrócić do swojej pierwotnej działalności, czyli leczenia chorób pulmonologicznych m.in. raka płuc, gruźlicy, astmy. Jak te dwa i pół miesiąca wpłynęły na tak mały szpitala jak ten w Wolicy, gdzie w środku lasu w pięknym, choć starym budynku leczyć można maksymalnie 120 pacjentów na raz, bo tyle jest łóżek dla chorych. Na stałe w szpitalu pracowało 136 osób- lekarzy i pielęgniarek, diagnostów, farmaceutów oraz personelu niemedycznego. Działalność covidową w kwietniu szpital rozpoczynał z połową obsady medycznej, bo pielęgniarki i lekarze nie mogli pracować w dwóch miejscach na raz zgonie z ustawą.

Ogłoszenie szpitala w Wolicy dot. powrotu do działalności statutowej 23 czerwiec 2020

Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/ Kalisza informuje, że w związku z decyzją Wojewody Wielkopolskiego z dnia 9 czerwca 2020 r. o powrocie do działalności statutowej czyli leczenia pacjentów z chorobami układu oddechowego, przeprowadzana jest dezynfekcja szpitala oraz wykonywane są prace remontowe, co wiąże się z wstrzymaniem przyjęć pacjentów. Planowane i ngłe przyjęcia zostaną wznowione od dnia 01.07.2020 roku pod warunkiem całkowitego zakończenia powyższych prac.

Tragiczna sytuacja finansowa szpitala w Wolicy 13 czerwiec 2020

Oświadczenie dyrektora Sławomira Wysockiego

W odniesieniu do słów dyrektor WOW NFZ Agnieszki Pachciarz dotyczących wystarczającego  finansowania szpitala w Wolicy w czasie pandemii i poza nią, konieczne jest doprecyzowanie sytuacji finansowej Szpitala w Wolicy, która jest tragiczna.

Życzenia z okazji dnia Diagnosty Laboratoryjnego 27 maj 2020

27 maja to dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Cisi bohaterowie pandemii - nasi wolontariusze 27 maj 2020

Siedmiu wolontariuszy pracuje obecnie w jednoimiennym szpitalu w Wolicy. W piątek dojdzie kolejnych dwóch.  Wszyscy są spoza naszego regionu. Ludzie wielkiego serce przebyli setki kilometrów, żeby nam pomagać. Przyjechali do nas m.in. z  Katowic,  Bielsko –Białej, Stalowej Woli, Sosnowca. Z naszego regionu nie ma nikogo.

RODO klauzula informacyjna
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.